Βιομηχανικό πληκτρολόγιο ελαφρού τύπου, ανθεκτικό στη σκόνη & αντιεκρηκτικό, από ανοξείδωτο χάλυβα SUS304
1. Τεχνικές Προδιαγραφές
Βιομηχανικό πληκτρολόγιο από ανοξείδωτο χάλυβα για πίσω στήριξη με ενσωματωμένο touchpad 2 πλήκτρων, σχεδιασμένο για ενσωμάτωση σε κιόσκια και πίνακες ελέγχου.
Ονομαστική προστασία IP65 (στεγανό στη σκόνη και προστατευμένο από πίδακες νερού) και IK07 (αντοχή σε ισχυρά χτυπήματα) – κατασκευασμένο για να αντέχει σε σκληρά περιβάλλοντα και σκόπιμη κακοποίηση.
Λειτουργεί αξιόπιστα από -40°C, εξασφαλίζοντας αδιάλειπτη απόδοση σε παγωμένες εξωτερικές ή ψυχόμενες εγκαταστάσεις.
Υπερβαίνει τον κύκλο ζωής των 2 εκατομμυρίων πατημάτων πλήκτρων για λειτουργία χωρίς συντήρηση σε συνεχείς εφαρμογές υψηλής κυκλοφορίας.
Πάνελ και πλήκτρα κατασκευασμένα από ανοξείδωτο χάλυβα SUS304 (SUS316 προαιρετικό) για ανώτερη αντοχή στη διάβρωση και τα χημικά.
Διασύνδεση USB Type-A plug-and-play συμβατή με συστήματα Windows, macOS, Linux, Android και κιόσκια/συστήματα ελέγχου βασισμένα σε ARM.
2. Μηχανικά Χαρακτηριστικά & 3. Περιβαλλοντική προσαρμοστικότητα
| Υλικό πάνελ και πλήκτρων | Ανοξείδωτος χάλυβας SUS304 |
| Υλικό βάσης | Κράμα αλουμινίου |
| Κύκλος ζωής πλήκτρων | 2 εκατομμύρια ελάχιστο. |
| Δύναμη πίεσης πλήκτρου | 2~3N |
| Διαδρομή πλήκτρου | 2MM |
| Διαστάσεις | 354*124*24MM |
| Βάρος | 1150g |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40°C ~ +65°C |
| Σχετική υγρασία λειτουργίας | 10~95% |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -40°C ~ +75°C |
| Σχετική υγρασία αποθήκευσης | 5~95% |
Βαθμός προστασίας: IP65 / IK07
Πρότυπα EMC:
EN55022:1988+A1:2000+A2:2003
EN55024:1988+A1:2001+A2:2003
Προστασία ESD: 15KV
4. Γλώσσα πληκτρολογίου
Η προεπιλεγμένη γλώσσα πληκτρολογίου είναι US.
Προαιρετική δυνατότητα προσαρμογής διαφορετικών γλωσσών, όπως Ισπανικά, Γαλλικά, Γερμανικά, Πορτογαλικά, Ιταλικά, Ρωσικά, Αραβικά, Περσικά, κ.λπ.
5. Σχέδιο εγκατάστασης
![]()
6. ΤΟΠΟΙ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ
Αυτό το πληκτρολόγιο πίσω στήριξης έχει σχεδιαστεί για 24/7 μη επιτηρούμενες ή ημι-επιτηρούμενες εγκαταστάσεις όπου οι ακραίες θερμοκρασίες, η υγρασία και ο βανδαλισμός αποτελούν καθημερινές προκλήσεις. Ιδανικό για:
Κιόσκια σε εξωτερικούς χώρους & ψυχρά περιβάλλοντα: Κόμβοι μεταφορών, εξωτερικά εκδοτήρια εισιτηρίων, πρατήρια καυσίμων, ψυκτικές εγκαταστάσεις και εκτεθειμένα βιομηχανικά συστήματα ελέγχου.
Τερματικά δημόσιας πρόσβασης & αυτοεξυπηρέτησης: Αεροδρόμια, σιδηροδρομικοί σταθμοί, εμπορικά κέντρα, τράπεζες, ξενοδοχεία και σημεία πληροφοριών πανεπιστημίων.
Τοποθεσίες υψηλής κατάχρησης & υψηλής κυκλοφορίας: ΑΤΜ, μηχανές κατάθεσης μετρητών, δημόσια τηλέφωνα internet, αυτόματοι πωλητές και γκισέ δημόσιων υπηρεσιών.
Σκληρά περιβάλλοντα πλύσης & βιομηχανικές εγκαταστάσεις: Αντέχει σε σκόνη, πίδακες νερού, χημικά και φυσικές επιπτώσεις σε απαιτητικές εσωτερικές/εξωτερικές εφαρμογές.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
7. Παρακαλώ σημειώστε:
Όλες οι φωτογραφίες σε αυτόν τον ιστότοπο έχουν ληφθεί σε πραγματικές συνθήκες. Λόγω διαφορών στον φωτισμό, τις γωνίες λήψης και τις αναλύσεις οθόνης, οι εικόνες που βλέπετε ενδέχεται να παρουσιάζουν έναν ορισμένο βαθμό χρωματικής διαφοράς. Σας παρακαλούμε να ανατρέξετε στα πραγματικά παραληφθέντα προϊόντα για ακριβή αναπαράσταση. Σας ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.
Εάν έχετε οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με αυτά τα αντικείμενα, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας για περαιτέρω πληροφορίες.